Jak napisać scenariusz?,  PORADNIK PISANIA SCENARIUSZY W PIGUŁCE (bez pigułki),  Warsztat filmowy

Stwórz własną opowieść z AI – mój darmowy szablon Storyscry!

Szablon do generowania historii w strukturach Podróży Bohatera (Autora), Trzech Aktów i więcej w przyszłości…

Istnieje wiele narzędzi dostępnych dla pisarzy, które chcą pomóc by ich opowieści miały odpowiednią dramaturgię.

Jednym z bardziej popularnych narzędzi do strukturyzowania opowieści jest Podróż Bohatera, która została opracowana przez Josepha Campbella. Podróż Bohatera śledzi protagonistę, gdy podejmuje się zadania, stawia czoła przeszkodom i ostatecznie wraca przemieniony. Ta struktura została wykorzystana w wielu popularnych opowieściach, w tym Gwiezdnych wojnach i Władcach Pierścieni.

Trójaktowa struktura to kolejny powszechnie stosowany szkielet narracji. Dzieli ona historię na trzy części: wprowadzenie, konfrontację i rozwiązanie. Ta struktura pomaga zapewnić, że historia ma jasno wyznaczony początek, środek i koniec.

Ogólnie rzecz biorąc, te narzędzia mogą być pomocne dla pisarzy, którzy chcą zapewnić swoim historiom mocną strukturę i płynność. Jednak ważne jest pamiętanie, że te ramy są tylko wytycznymi, a każda historia będzie miała swoje własne unikalne zwroty akcji.

Ten szablon generatora opowieści może pasować do kategorii Marketing i Sprzedaż, ponieważ może być wykorzystany do tworzenia przekonujących narracji dla kampanii marketingowych i prezentacji sprzedażowych, a także do Rozwoju Produktu dla filmów i gier.


Zapraszam Cię do wypróbowania szablonu, który stworzyłem w Coda.io – szablon jest w języku angielskim, ale tutaj pokazuję jak zmienić go na polski:

Poniżej możesz pobrać ten template i skopiować na swoje konto w Coda.io, oto instrukcja po polsku jak to zrobić:

  1. Załóż konto w Coda (kliknij przycisk Sign up for Coda na stronie tutaj)
  2. Wypełnij formularz podając swój e-mail na stronie szablonu: https://coda.io/@unsin/storyscry-ai-create-your-story (poniżej osadzona)

Możesz to zrobić też bezpośrednio z tej strony:

Zapraszam do skorzystania! Wkrótce ukaże się mój e-book Poradnik Pisania Scenariuszy w Pigułce (bez pigułki), a Ty możesz być jednym z pierwszych, którzy go otrzymają! Zapisz się już teraz w tym szablonie, a otrzymasz aż 20% zniżki na zakup książki oraz ten świetny szablon w pełnej wersji w języku polskim. Nie czekaj ani chwili dłużej! Zapisz się powyżej lub TUTAJ i wypróbuj pisanie z #AI!

Translate »